ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖNERİ MERKEZİ

Öneri göndermek için tıklayınız.
Önceki sayfaya dönmek için tıklayınız.

ÖRNEK VERİLER


Örnek 1(kütüphane)

Mesaimi tamamlandıktan sonra fırsat buldukça akşamları evde çalışmalarıma devam ediyorum. Üniversitemiz kütüphanesi kaynaklarına evden bağlanabiliyor olmak benim için oldukça önemli. Ancak, yaklaşık bir aydır bu hizmetten yararlanamıyorum. Bu sorunun giderilmesini rica ederim.

Örnek 2(özgün fikir)

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptığım doktora sırasında gördüğüm bir uygulamamnın üniversitemizde hayata geçirilmesi faydalı olacaktır. Doktora yaptığım üniversitede disiplinler arası işbirliğini teşvik etmek üzere fakültelerin yaptıkları çalışmaları birbirlerine anlatabilmeleri adına toplantılar düzenlenmekteydi. Bu toplantılarda farklı bilim dallarında çalışan, ancak ortak çalışma imkanı bulunan bilim insanları birbirilerinden haberdar olmakta ve ortak çalışmalar düzenlemek üzere fikir alış verişinde bulunmaktadır. Bu tarz toplantıların düzenlenmesini rica ederim.

Örnek 3(fiziki alan)

Üniversitemiz girişinde özellikle sabah saatlerinde çok yoğunluk oluyor. Metro inşaatının bitmesi ile birlikte hızlı bir şekilde düzenleme yapılması faydalı olacaktır.

Örnek 4(diğer üniversitelerin beğenilen uygulamaları)

Geçen hafta ziyaret ettğim Sabahcı Üniversitesi yemekhanesi gördüğüm bazı uygulamaların üniversitemiz yemekhanesinde de bulunmalı. Üniversitemiz öğretim üye yemekhanesinde mevcut standart yemek hizmetinin yanı sıra mutlaka öğretim üyelerinin yemekleri seçebilecekleri bir düzen oluşturulmalıdır. Mevcut yemek firması ile veya alternatif bir firma ile anlaşarak ayrıb bir bölümde standart çıkan günlük yemeklerin dışında çok sayıda alternatif yemek hazırlanarak isteyen öğretim üyelerine seçme şansı sağlanmalıdır. Özellikle misafir ağırlayan öüretim üyelerimiz için bu hizmet önemlidir. Bu hizmetin mevcut standart hizmete oranla ek bir ücreti olacaktır. Bu öüretim yesi tarafından karşılanabilir.

Örnek 5(Proje)

BAP hızlı destek projelerinden yüksek lisans ve doktora ğrojelerinin desteklenmesi gerekmektedir. Lisans üstü öğrencilerimizin tezlerinde ihtiyaç duyulan kimyasalların karşılanması adına bu destek önemlidir.